Uprawy i zestawy

Uprawa

Uprawa w zestawach jest bardzo prosta, wystarczy postępować zgodnie z indywidualną instrukcją uprawy dla danego gatunku. Ilości wody są tak dobrane by wzrost roślin był optymalny, a papierowa tacka pozostała sucha. W zależności od uprawianego gatunku mikro liści, zbiory przypadają między 7-14 dniem uprawy a ich wielkość mieści się w przedziale od 50 do 120 gramów. Część mikro liści i większość ziół uprawianych w zestawach można wsadzić z papierową tacką do pojemnika z ziemią i uprawiać przez kilka miesięcy.

Uprawiając w zestawach masz pewność, że zielenina jest wolna od nawozów sztucznych i pestycydów a zjadana prosto z uprawy jest pełna witamin i minerałów. Nie występują tu straty witamin i minerałów jak w przypadku zieleniny, która jest transportowana, przechowywana i pakowana.

Zachęcamy takżę do uprawy mikro liści samodzielnie bez zestawów. Pomogą w tym nasiona w eko opakowaniach, które możecie zamówić tu Nasiona

 

Zestawy

Cały zestaw do uprawy składa się wyłącznie z papieru, bez żadnych nadruków i kolorowych obrazków. Wolną przestrzeń w zestawach wypełnia Skropak (chrupki kukurydziane). By zużyć jak najmniej surowców, zestawy nie są klejone a instrukcja uprawy jest w postaci kodu QR. Po uprawie cały zestaw może trafić do domowego kompostownika. Rośliny w zestawach rosną na ziemi do upraw ekologicznych z perlitem ogrodniczym i odrobiną podłoża kokosowego. Nasiona pochodzą od sprawdzonych polskich producentów. Uprawa w jednym zestawie to nawet dwa plastikowe pojemniki mniej.

 

Tu możesz zamówić Zestawy