Uprawa

Uprawa

Uprawa w zestawach jest bardzo prosta, wystarczy postępować zgodnie z indywidualną instrukcją uprawy dla danego gatunku. Ilości wody są tak dobrane by wzrost roślin był optymalny, a papierowa tacka pozostała sucha. W zależności od uprawianego gatunku mikro liści, zbiory przypadają między 7-14 dniem uprawy a ich wielkość mieści się w przedziale od 50 do 120 gramów. Część mikro liści i większość ziół uprawianych w zestawach można wsadzić z papierową tacką do pojemnika z ziemią i uprawiać przez kilka miesięcy.

Uprawiając w zestawach masz pewność, że zielenina jest wolna od nawozów sztucznych i pestycydów a zjadana prosto z uprawy jest pełna witamin i minerałów. Nie występują tu straty witamin i minerałów jak w przypadku zieleniny, która jest transportowana, przechowywana i pakowana.

Zachęcamy także do uprawy mikro liści samodzielnie bez zestawów. Pomogą w tym nasiona w eko opakowaniach, które możecie zamówić tutaj.

 

Zestawy

Cały zestaw do uprawy składa się wyłącznie z papieru, bez żadnych nadruków i kolorowych obrazków. Wolną przestrzeń w zestawach wypełnia Skropak (chrupki kukurydziane). By zużyć jak najmniej surowców, zestawy nie są klejone a instrukcja uprawy jest w postaci kodu QR. Po uprawie cały zestaw może trafić do domowego kompostownika. Rośliny w zestawach rosną na ziemi do upraw ekologicznych z perlitem ogrodniczym i odrobiną podłoża kokosowego. Nasiona pochodzą od sprawdzonych polskich producentów. Uprawa w jednym zestawie to nawet dwa plastikowe pojemniki mniej.

 

Mikro liście i mikro zioła to doskonały dodatek do różnego rodzaju potraw. Sprawdzają się jako przekąska. Idealnie pasują do sałatek i na kanapki. Wysoka zawartość witamin i minerałów, wzbogaci Twoją dietę a intensywny smak i aromat odmieni smak przyrządzanych potraw. Mikro liście można dodawać do koktajli, smoothie a nawet wyciskać z nich sok, tak jak robi się to z młodego jęczmienia. Mikro zioła mają bardzo intensywny smak zatem wystarczy tylko szczypta z własnej uprawy by potrawa nabrała smaku. Jeśli lubisz kiełki to pokochasz mikro liście za intensywny smak i aromat.